33rd ANNUAL CAPTAIN COOK CHALLENGE TRIATHLON
SUNDAY APRIL 26, 2015
RANK
NAME
M/F
SWIM
TRAIL RUN
BIKE LAP 1
BIKE TOTAL
T-3
RUN
FINISH
PTS
1
MICHAEL DECARLI
M
26:30
25:22
57:08
1'29:18
.33
24:34
2'46:17
25
2
DAN GAMPON
ALOHA LANDSCAPING
M
25:55
24:06
1'02:29
1'39:38
1:00
25:36
2'56:15
S25
3
JOHN HOWERTON
CYCLE STATION
M
26:00
27:50
58:16
1'32:25
1:18
30:12
2'57:35
S23
4
HELGI OLAFSON
M
32:52
29:39
57:21
1'29:19
1:16
26:55
3'00:01
-
5
ADAM ANKRUM
M
25:48
28:57
1'02:08
1'37:33
.48
28:26
3'01:32
23
6
WARREN HOLLINGER
M
26:17
30:58
1'04:58
1'38:43
.49
28:34
3'05:21
-
7
CHRIS PRATER
M
24:01
27:38
1'01:07
1'44:02
1:41
37:20
3'14:42
22
8
JASON NIXON
M
28:00
31:39
1'08:36
1'48:13
1'28
31:37
3'20:57
-
9
JACOB HEAD
M
34:57
33:01
1'08:37
1'47:12
N/A
32:17
3'27:27
-
10
JOSIAH RANDERSON
M
28:03
32:10
1'14:37
1'58:20
1:28
32:32
3'32:40
21
11
BRUCE WACKER SWIM FINS
M
26:41
35:49
1'19:54
2'02:25
N/A
37:35
3'42:20
-
12
CHARLES BITTENBRING
M
31:30
38:13
1'17:34
1'59:15
2:31
37:30
3'48:59
-
13
GERD WEBER
M
33:17
38:37
1'14:19
1'57:14
2:10
45:33
3'54:40
20
14
DENE STURM
F1
33:26
38:52
1'20:09
2'02:32
1:25
38:56
3'55:11
25
15
PHIL HENSON
M
37:20
29:43
1'16:27
2'00:21
4:20
44:12
3'55:56
-
16
BRANDON FRANCO
M
35:47
37:31
1'16:12
2'03:48
.56
38:06
3'56:08
-
17
CHRIS WICKERSHAM swim fins
M
26:24
40:27
1'22:31
2'08:16
2:55
49:08
3'57:08
-
18
OLGA BROCKS
F2
29:15
43:51
1'18:24
2'03:59
.57
39:48
3'57:50
-
19
ANTHONY HARTZ
M
41:25
37:37
1'19:18
2'02:06
1:42
38:27
4'01:17
-
20
BRADLY PARKER
M
36:00
41:43
1'24:55
2'14:52
1:49
38:12
4'12:36
-
21
WENDY MINOR
F3
36:38
44:35
1'24:17
2'08:37
1:49
48:56
4'21:10
-
22
LORI MONTGOMERY SWIM FIN
F4
27:22
44:34
1'30:04
2'37:44
12:36
46:29
4'48:45
23
CAPTAIN COOK CHALLENGE RELAY TEAMS
1
-
NATASHA BROCKS
MALIK MARIANO
F
M
28:05
-
46:55
-
`-
52:15
-
1'24:57
RELAY
NO SPLIT
41:21
3'21:18
-
2
-
JASON HEADY
SCOTT GARRET
M
M
43:40
-
1'15:17
-
-
1'19:03
-
2'04:40
RELAY NO
SPLIT
55:33
53:56
4'57:33
-
33rd ANNUAL CAPTAIN COOK CHALLENGE VOLUNTEER TEAM
  FLOYD RHODES
M
T2/TRAFFIC SAFETY
15
  KYLE RANDERSON
M
T3/BIKE -2- RUN #2
15
  LYNNETTE RANDERSON
F
T3/BIKE -2- RUN #2
15
  DAVE PRATT
M
T2/REGISTRATION-TIMING
15
  SHIRLEY PRATT
F
T2/REGISTRATION-TIMING
20
  BECKY PRATER
F
T2/TRAIL RUN -2- BIKE
15
  ALLEY PRATER
F
T2/TRAIL RUN -2- BIKE
15
  GRETE BRADTENBURG
F
T2/TRAIL RUN -2- BIKE
15
  CLAUDIA HARTZ
F
T2/TRAIL RUN -2- BIKE
15
  JOSH MYRICK
M
T2/TRAIL RUN -2- BIKE
15
  LAURA ANKRUM
F
T2/TRAIL RUN -2- BIKE
15
  ARCHER ANKRUM
M
T2/TRAIL RUN -2- BIKE
15
  CHUCK WOOD
M
T1/MONUMENT-TIMING
15
  ERIK PEREA
M
T1/MONUMENT
15
  DOUG HENBEST
M
T1/EQUIPMENT TRANSPORT
20
         
         
         
         
         
HOME PAGE